Zwroty / Reklamacje

PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY / ZWROT TOWARU

Jak zwrócić kupione produkty?

W HOBBIESCLOTHING.COM zawsze dbamy o to, aby pokazać i opisać sprzedawane produkty tak dobrze, jak to możliwe. Po zakupie masz aż 14 dni, aby samodzielnie obejrzeć i przymierzyć produkty w zaciszu własnego domu. Jeśli jednak mimo to nie jesteś zadowolony ze swoich zakupów, możesz w łatwy sposób je zwrócić.

CZAS NA ZWROT TO 14 DNI OD DATY OTRZYMANIA ZAMÓWIENIA.

Poniżej znajdziesz informacje, jak dokonać zwrotu. Postępuj według instrukcji, aby przebiegł on możliwie najszybciej i bez zbędnych komplikacji.

1. Wypełnij formularz zwrotu

Wypełnij formularz zwrotu podając dane osobowe na które było realizowane zamówienie. Podaj nazwę towaru, ilość, cenę brutto oraz numer konta bankowego na który ma być realizowany zwrot. Wypełniony formularz dołącz do odsyłanej paczki. 

Tutaj pobierz formularz zwrotu

 

2. Zapakuj i wyślij paczkę

Umieść zwracane produkty w foliopaku lub w kartonie – jeśli to możliwe, wykorzystaj opakowanie, w którym otrzymałeś przesyłkę. Nie oklejaj taśmą klejącą oryginalnych opakowań produktów. Dobrze zabezpiecz paczkę. Przesyłkę nadaj na poczcie lub wyślij dowolną firmą kurierską. Koszty przesyłki pokrywasz Ty. Sugerujemy wysłać paczkę rejestrowaną z podanym numerem do śledzenia przesyłki – w ten sposób będziesz mógł sprawdzić, czy i kiedy paczka została do nas doręczona.
Nie wysyłamy potwierdzeń otrzymania paczki. Informację o statusie zwrotu otrzymasz w momencie jego wykonania.

Adres do zwrotów:

HOBBIES CLOTHING
Nicolas Kanik
ul. Olszówka 86a/2
43-300 Bielsko-Biała

Nie odbieramy przesyłek nadanych za pobraniem ani nadanych do paczkomatów.

Po zatwierdzeniu zwrotu, otrzymasz zwrot pieniędzy.

 

3. Zwrot pieniędzy

Gdy tylko otrzymamy Twoją przesyłkę i rozpatrzymy zwrot, zwrócimy Ci pieniądze. Zwrot środków może trwać maksymalnie do 14 dni, lecz zwykle odbywa się to w przeciągu paru dni po otrzymaniu przez nas przesyłki.
Jeśli za zmówienie płaciłeś za pośrednictwem serwisu PayU, zwrot pieniędzy nastąpi także przez ten serwis. W przypadku gdy płaciłeś przelewem lub za pobraniem, pieniądze zwrócimy Ci na konto bankowe, którego numer należy podać w formularzu zwrotu.

~~~

Szczegóły zasad odstąpienia od umowy (zwrotu towaru)

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.
Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas Hobbies Clothing Nicolas Kanik ul. Olszówka 86a/2
43-300 Bielsko-Biała, e-mail: kontakt@hobbiesclothing.com

o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.
Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy
W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
Proszę odesłać nam rzecz na adres do zwrotu: Hobbies Clothing Nicolas Kanik ul. Olszówka 86a/2 43-300 Bielsko-Biała

, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść jedynie bezpośrednie koszty odesłania rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

 

REKLAMACJE

 

W HobbiesClothing.com oferujemy tylko oryginalne produkty najwyższej jakości. Sprzedajemy artykuły fabrycznie nowe, w oryginalnych opakowaniach.Każdy produkty zakupiony na stronie hobbiesclothing.com można reklamować z tytułu rękojmi za wady w zakresie określonym w Kodeksie cywilnym przez okres 2 lat od daty otrzymania produktu przez Konsumenta.

Jeśli chcesz złożyć reklamację:

• Przygotuj pisemne oświadczenie z podaniem imienia, nazwiska, adresu, numerem zamówienia, dokładnym opisem wady oraz żądaniem reklamacyjnym. Aby ułatwić Ci poprawne złożenie reklamacji zachęcamy do skorzystania z przygotowanego przez nas formularza reklamacji towaru:

  >> Pobierz formularz reklamacji towaru

• Wyślij reklamowany produkt razem z pisemnym oświadczeniem lub uzupełnionym formularzem reklamacyjnym na adres:

Hobbies Clothing
Nicolas Kanik
ul. Olszówka 86a/2 
43-300 Bielsko-Biała

 

Reklamacja zostanie rozpatrzona w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamowanego produktu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie rękojmi (w szczególności Kodeks cywilny art. 556-576). O wyniku reklamacji poinformujemy Cię za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie (e-mail lub numer telefonu podany w formularzu reklamacyjnym).

W razie stwierdzenia wady fizycznej, konsument może złożyć reklamację z tytułu rękojmi i żądać:

    • naprawy produktu (usunięcia wady),
    • wymiany rzeczy na wolną od wad,
    • obniżenia ceny,
    • odstąpienia od umowy –  o ile wada jest istotna.

Jeżeli reklamacja zostanie uznana, zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Państwa (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas) i koszty dostarczenia rzeczy do nas (nie wyższe niż najtańszy sposób dostarczenia oferowany przez Pocztę Polską).

HobbiesClothing nie ponosi odpowiedzialności z tytułu gwarancji sprzedanego Towaru. Producent może ponosić odpowiedzialność z tytułu gwarancji sprzedanego Towaru na warunkach oraz przez okres wskazany w karcie gwarancyjnej. Jeśli dokument gwarancyjny przewiduje taką możliwość, Klient może zgłaszać swoje roszczenia w ramach gwarancji bezpośrednio w autoryzowanym serwisie, którego adres znajduje się w karcie gwarancyjnej.

W przypadku pytań dotyczących reklamacji towaru prosimy o kontakt:

E-mail: kontakt@hobbiesclothing.com
tel. 664 107 595 

 

UWAGA: Nie przyjmujemy zwrotów/reklamacji dostarczanych osobiście. Nie odbieramy paczek nadanych za pobraniem oraz do paczkomatów.